Adopcja serca

Od Od 2007 r. nasz klasztor uczestniczy w akcji „adopcja serca” prowadzonej przez Sekretariat Misyjny Franciszkanów w Krakowie. W Ugandzie, gdzie polscy franciszkanie prowadzą misję, wiele dzieci ze względu na biedę nie chodzi do szkoły. Wiele z nich jest sierotami albo uciekinierami z sąsiednich krajów gdzie miały miejsce bratobójcze wojny. Wspomniana akcja adopcji pomaga tym dzieciom uczyć się w szkole.

Nasza wspólnota klasztorna pomaga 13 letniemu chłopcu z Ugandy uczęszczającemu do Szkoły Podstawowej im. Św. Judy w Kakooge, która jest w sąsiedztwie naszego misyjnego klasztoru w tamtym kraju. Dwukrotnie w ciągu roku przekazujemy na rzecz tego chłopca zaoszczędzone w czasie zakonnych postów pieniądze, które stanowią zapłatę za jego czesne w szkole.

Sekretariat Misyjny rozpoczął podobną akcję adopcji w stosunku do dzieci w Peru, zwłaszcza w okręgu Pariacoto, gdzie zostali zamordowani nasi misjonarze o. Michał i o. Zbigniew. Adopcja serca jest również prowadzona w Boliwii i w Paragwaju, gdzie także mamy misję. W tych miejscach również dużo dzieci nie chodzi do szkoły przede wszystkim, dlatego że są biedni. Częstym zjawiskiem jest sytuacja, że rodzicie posyłają dziecko do szkoły na rok lub dwa, by nauczyło się czytać i pisać, następnie zabierają je ze szkoły, a wysyłają następne, młodsze dziecko.

 

Fotografia i list chłopca z Ugandy, któremu obecnie pomagamy w akcji „adopcja serca”.

 

Drodzy franciszkanie z Lublina!
Pozdrawiam was w imię Jezusa.
Czuję się dobrze. Dziękuję wam za opłacanie mojego czesnego.
Przykładam się  do nauki, aby zdobyć promocję  do następnej klasy.
Życzę wam wszystkiego najlepszego.
Niech Bóg was błogosławi!

 

 

Fotografia i list chłopca z Ugandy, któremu pomagaliśmy wcześniej.
Chłopiec zakończył już kształcenie w grupie juniorów.

ChłopiecMieszkam w Kyeyindula.
Mam 13 lat. Chodzę do czwartej klasy podstawówki.
Mam siostrę i brata. Mieszkam z moją babcią.
Mój ojciec nie żyje.

Chciałbym zostać piłkarzem a moja ulubiona potrawa to ryż.

List

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy, którzy podobnie jak my chcieliby uczestniczyć w akcji „adopcja serca” proszeni są o  bezpośredni kontakt z Sekretariatem Misyjnym w Krakowie.

Poczta Sekretariatu Misyjnego >>